top of page

IBM Db2

Yapay zekâya dayalı veri yönetimi çözümlerinin lideri ile işletmenizi dönüştürün ve modernize edin

Db2 nedir?

IBM Db2®, şirket içinde ve aynı zamanda özel ve genel bulutlarda barındırılan hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış verileri yönetmenize yardımcı olmak için tasarlanmış, yapay zeka destekli eksiksiz yetenekler sunan bir hibrit veri yönetimi ürün ailesidir. Db2, ölçeklenebilirlik ve esneklik için tasarlanmış, akıllı bir ortak SQL altyapısı temel alınarak tasarlanmıştır. 

İlk olarak 1983 yılında IBM tarafından ticari olarak piyasaya sunulan ilk ilişkisel veritabanı olan Db2, verimli hibrit veri yönetimi için endüstri lideri bir platform olarak inovasyon sunmaya devam ediyor. Yüksek düzeyde etkisi olan veri içgörüleri, kesintisiz iş sürekliliği ve gerçek iş dönüşümü sağlar. Db2 veri yönetiminde yapılan devrim bugün bulut tabanlı mimari temelinde oluşturulmuş modern bir veri ve yapay zeka platformu olan  IBM Cloud Pak®for Data üzerinde kullanılarak devam ediyor. Bu platform, işletmelerin pazar payını büyütmesine, maliyetleri düşürmesine ve başarılı yapay zeka girişimleri sunmasına yardımcı olmak için müşteri davranışına ilişkin tahmine dayalı ve eyleme dönüştürülebilir içgörüler sunuyor.  

ezgif.com-webp-to-png (44).png

Db2 yapay zekâ veritabanı vizyonu

IBM'in yapay zeka teknolojili veri yönetimi, yapay zeka ile desteklenen ya da yapay zeka için oluşturulmuş bir Db2 ürün ailesi sağlayarak karmaşıklığı azaltır. Veri yönetiminin performansını ve çevikliğini artırırken yapay zeka geliştirmeyi de hızlandırır.

Db2 sayesinde kuruluşlar, veri odaklı kararlar için tahmine dayalı ve proaktif içgörüler sunmak üzere veritabanında yerleşik olarak bulunan yapay zeka yeteneklerinden yararlanabilirler. Veri temeli olarak kullanılan Db2 sayesinde işletmeler, yapay zeka uygulamalarından verimli bir şekilde yararlanabilir, verileri için doğru temeli oluşturabilir ve müşteri davranışına ilişkin eyleme dönüştürülebilir içgörüler elde edebilirler. Yapay zeka ile optimize edilmiş Db2 veritabanı ailesi sayesinde yeni pazar fırsatlarına kapı açın, pazar payını büyütün, maliyetleri düşürün ve başarılı yapay zeka girişimleri sunun.

Yapay zeka veritabanıyla ilgili istek üzerine web seminerini izleyin

Linux, Unix ya da Windows üzerinde değil mi? Db2, z/OS üzerinde de çalışıyor.

1111.PNG

Oracle veritabanlarından IBM Db2'ye geçin ve yalnızca ilk yılda yüzde 80'e varan oranda daha az* harcayın.

Copyright © Smart Solutions Turkey
Smart Solutions Turkey bir AGI Global markasıdır.
bottom of page