IBM

Spectrum Archive

İş analitiği için kullanılan değerli verinin, analiz bittikten sonra yüksek maliyetli depolama alanlarında saklanması IT bütçelerini zoryalayan bir konu haline geldi.

Günümüzde son kullanıcı taleplerini karşılamak için veri depolama maliyetlerini yönetmek oldukça zorlaştı. Özellikle şirketlerin verilerini, bugüne kadar kullanmadıkları yeni nesil analizler için kullanır hale gelmesi, eski verinin yönetmeliklerin baskısı dışında, şirket kültürü için de uzun süre saklanılması ihtiyacını ortaya çıkardı. Ancak bu eski verileri pahalı depolama ortamlarında saklamak da IT bütçelerini sıkıştırıyor.

Uzun-süreli, Tier yapılı depolama çözümleri için verimliliği arttırın ve maliyetleri en aza indirgeyin.

Esnek Depolama Mimarisi

Diskler verinin uzun dönem saklanması için pahalı bir ortam sunuyorlar. Yüksek maliyet sorununu çözebilmek için kullanıcılar dosyalara direkt erişim sağlayıp, istendiğinde kolaylıkla büyüyebilen teyp sistemlerine ihtiyaç duyuyorlar. IBM Spectrum Software Defined Storage ürün ailesi kullanıcıların eski veriye kolaylıkla erişebilmesi için verimli, esnek bir depolama mimarisi sunuyor.

IBM Spectrum Archive Enterprise Edition, şirketlerin depolama altyapılarında uzun dönemli veri saklama ihtiyaçları için, yüksek maliyetli diskler yerine, IBM Teyp kütüphanelerini kullanabilmerini sağlar. Ek olarak IBM Software Defined Storage ürün ailesinden diğer yazılımlarla entegre olarak düşük maliyetli, ölçeklenebilir ve güvenilir depolama alanları sağlar.

IBM LTFS teknolojisi ile teyp kütüphanesindeki kartuşları disk alanları gibi kullanabilme yeteneği

Tier 2, Tier 3 depolama alanlarında disk yerine IBM Teyp kütüphaneleri kullanarak maliyetleri düşürme

Ek satın alma prosedürleri gerektirmeden ve varolan datanın erişilebilirliğini etkilemeden genişleyebilir arşiv kapasitesi

IBM Spectrum Archive EE,

IBM Teyp kütüphanelerinde saklanan

datalarınıza hızlı, direkt ve görsel ekranlardan

kolayca erişmenizi sağlar.

Spectrum Archive çok katmanlı veri depolama alt yapılarında teyp drive ve kütüphaneleri kullanmanızı sağlar. Uzun Dönemli Veri Saklama ihtiyaçlarınızda, Tier 2 ve Tier 3 alanlarında disk yerine teyp kütüphanelerini kullanmak verimliliği arttırırken maliyetleri de düşürür.

Günümüz teknolojisinde

LTO7 teyp driverlar 300 MB/s native,

750 MB/s'ye varabilen sıkıştırılmış

veri okuma yazma hızı ile tipik

7200 RPM Hard Disklerden

(130 MB/s) daha hızlı veri erişimine

olanak tanımaktadır.

Yeni duyurulan LTO8 teknolojisi teypler 12 TB native, 30TB sıkıştırılmış veri saklama kapasitesine sahip (2.5:1 sıkıştırma oranı ile) kartuşlar ile yüksek kapasiteli ve düşük maliyetli depolama alanları sunar.

IBM Spectrum Archive ile kartuşlarda
şeffaf dosya sistemi entegrasyonu. 

Ayazmadere Cad. Akşit Plaza No: 12
Kat: 4-6 Fulya 34349 | Beşiktaş - İSTANBUL
T: 0(212) 275  12 95 | F: 0(212) 356 83 16

www. istpaz.com.tr | satis@istpaz.com.tr 

Copyright © Smart Solutions Turkey
Smart Solutions Turkey bir AGI Global markasıdır.